Catering w stylu fit.

Date - czerwiec 5, 2014 / Author - Daniel Nowocin / Category - Uncategorized

Bycie fit jest na topie. Człowiek fit to taki, który uprawia sport, troszczy się o siebie i swoje ciało, a przede wszystkim dba o odpowiednią dietę. Dietetyczny catering wchodzi więc do gry z szeroką i niezwykle smakowitą ofertą.

Dietetyczny catering nie jest już tylko marzeniem, a piękną rzeczywistością. Mimo że dietetyczny, to bardzo różnorodny i dopasowany do potrzeb konkretnej osoby.

Dobra dieta nie jest zła…

  • Dieta Paleo – zdaniem naukowców jest to dieta, do której jesteśmy genetycznie przystosowani. Dopuszcza ona jedynie spożywanie dobrego tłuszczu, a więc takiego, który pochodzi np. z ryb. W diecie tej wykluczone jest natomiast stosowanie nabiału, zbóż, roślin strączkowych czy ziemniaków. Opiera się ona głównie na spożywaniu świeżych owoców, warzyw, chudego mięsa i owoców morza.
  • Dieta Zone – wyrosła z przekonania, że żywność może działać na każdego człowieka jak lekarstwo. Najważniejsze jest utrzymanie odpowiedniego poziomu insuliny we krwi, dzięki czemu możliwe jest uniknięcie nadwagi. Podstawą diety jest utrzymanie odpowiednich proporcji między spożywanymi białkami, węglowodanami, tłuszczami. Dieta Zone hamuje łaknienie, przyczynia się do ograniczenia wystąpienia efektu jo-jo i, co bardzo istotne, utrzymuje odpowiedni poziom cholesterolu.
  • Dieta Montignaca – polega na umiejętnym łączeniu składników z 7 grup produktów, a więc: węglowodanów, białek, roślin strączkowych, warzyw, owoców, nasion i tłuszczy. Jej stosowanie ma doprowadzić do zrzucenia nadprogramowych kilogramów, ograniczenia ryzyka wystąpienia cukrzycy oraz eliminacji zagrożenia wystąpienia chorób układu sercowo-naczyniowego.
  • Dieta Oczyszczająca – przewidziana na kilka dni, może stać się nawykiem dla wielu osób, które pragną czuć się lekko i komfortowo. Głównymi elementami diety są zupy krem oraz pyszne sałatki.
  • Dieta Wegetariańska – to odpowiedź na coraz większe zapotrzebowanie na bezmięsne dania. Coraz więcej osób wyklucza ze swojego menu mięso, zastępując je innymi produktami bogatymi w białko. Dieta wegetariańska musi być bogata przede wszystkim w żelazo (znajdziemy je m.in. w warzywach, zielonej fasoli czy w produktach zbożowych), białko (obecne głównie w nabiale) i witaminy z grupy B12 (występuje w jajkach i produktach mlecznych). Mimo że dieta vege często przyczynia się do spadku wagi, jednak nie jest to typowa dieta odchudzająca.
  • Dieta 1500 kcal – to plan żywieniowy, który pozwala stracić kilogramy i ograniczyć możliwość wystąpienia efektu jo-jo. Jest to dieta, która dostarcza organizmowi wszelkich składników potrzebnych do prawidłowego funkcjonowania. Dieta jest niezwykle uniwersalna, dlatego grono jej zwolenników może być naprawdę duże.
  • Dieta dla kobiet w ciąży – została specjalnie przygotowana przez dietetyków, którzy wiedzą, czego tym wyjątkowym okresie potrzebuje organizmy kobiety. Jest to dieta bogata w odpowiednią ilość żelaza, wapnia, witaminy D, kwasu foliowego oraz błonnika.
  • Dieta dla dzieci – skomponowana została w taki sposób, by dostarczyć najmłodszym niezbędnych składników potrzebnych do prawidłowego rozwoju. Co ważne, posiłki zachęcają do jedzenia swoim kolorem i smakiem bardzo często wybredne dzieci.
  • Dieta sportowe – opracowane dla poszczególnych dyscyplin sportu. Starannie dobrane produkty, skomponowanie i zbilansowane posiłki to podstawa w codziennym funkcjonowaniu każdego profesjonalnego sportowca.

 

Wybór zdrowych, dietetycznych diet jest ogromny. Catering dietetyczny sprawia, że przejście na styl fit, to już teraz pestka.