Impreza firmowa – smak i dobra zabawa.

Date - luty 2, 2014 / Author - Daniel Nowocin / Category - Uncategorized

Impreza firmowa to wspaniała okazja, by się zrelaksować i lepiej poznać swoich współpracowników. Firmy coraz chętniej korzystają z usług profesjonalistów, którzy przygotowują niezwykłe atrakcje. Paintball, quady, różnego rodzaju zawody – to częste elementy pierwszej, aktywnej części. Drugi etap to relaks, a więc muzyka, alkohol i oczywiście pyszne jedzenie, o którego dostarczenie dba firma cateringowa. Jak zatem profesjonalnie przygotować imprezę pracowniczą, by była zarówno z klasą, ale również, z niezwykle ważnym w tym wypadku, „luzem”?

 

Atrakcje to podstawa

Zawody, rywalizacja, praca zespołowa – dobrze zorganizowana impreza firmowa nie może pominąć tych elementów. Ma być wesoło, ale z działaniem. Tam gdzie jest rywalizacja czy praca zespołowa, tam jest dobra drużna, która swoją postawą będzie przynosić korzyść firmie. Dlatego nie można o wspomnianych elementach zapominać w czasie firmowych spotkań w mniej oficjalnym stylu. Atrakcje, które stawiają na tego rodzaju elementy, mają na celu złączyć zespół i pokazać, że wspólna praca jest czymś, co może cieszyć i popędzać do działania.

Pomysłów może być wiele, a organizatorzy dodają do worka ciągle nowe propozycje.

 

Przez żołądek do serca

Po aktywnych chwilach dalsza część imprezy powinna upływać pod znakiem relaksu przy muzyce i dobrym jedzeniu. I właśnie tutaj wchodzi do gry catering. Dobre jedzenie podczas tego rodzaju wydarzeń to podstawa. Nie od dziś przecież wiadomo, że przez żołądek do serca.

Tutaj otwiera się szerokie pole do działania, a wszystko zależne jest od klimatu imprezy i wcześniej ustalonych żywieniowych preferencji. Jeśli impreza plenerowa, to przede wszystkim dania grillowe zarówno w wersjach mięsnych jak i wegetariańskich. W zamkniętych przestrzeniach świetnie sprawdzą się zimne potrawy, zwłaszcza sałatki, galaretki, kolorowe kanapki. Oczywiście jest i miejsce na słodkości: ciasta, ciasteczka, różnego rodzaju muffinki…do wyboru do koloru.

 

Muzycznie i klimatycznie

Ciekawym rozwiązaniem, coraz częściej wykorzystywanym przy organizacji imprez firmowych, jest wybór odpowiedniego motywu. Można zdecydować się na styl minionych lat, można wybrać opcje ulubionych bohaterów filmowych czy serialowych. Ważne jednak, by każda osoba była przebrana i świetni się się bawiła. Nie tylko strój ma się trzymać odpowiedniego stylu, podobnie sprawa wygląda jeśli chodzi o dekorację, muzykę, a nawet jedzenie.

Profesjonalnie zorganizowana impreza firmowa, pomyślana tak, by zaspokoić oczekiwania pracowników może być świetnym sposobem na zbudowanie silnego zespołu, który lubi i chce ze sobą działać.